22 paź 2014

Wspólne dzierganie i czytanie 19

Dziś środa, więc biorę udział w zabawie z Maknetą.Czytam dalej tą samą książkę.
Jak już ostatnio wspomniałam w opowieści dziewczynki jest wiele opowieści. Opowieści przemieniają się jedno w drugie i przeplatają.  Mam wrażenie, że niektóre mają drugie dno, ale może mi się wydaje? Pierwsza jest o księciu, który wyszedł z pałacu aby poszukać odpowiedzi na swoje pytania. Wziął za mało jedzenia, więc znalazłszy domek, przy którym chodziło stado gęsi, złapał jedną z nich. Gdy ukręcił jej szyję zamieniła się w dziewczynę. Z chatki wyszła kobieta, która okazała się wiedźmą. Książę spytał czy da się uratować dziewczynę i jak to się stało, że była gęsią, a także zaoferował swoją osobę w zamian za jej stratę. I tu wiedźma zaczęła opowiadać o sobie i swojej nauczycielce, która opowiedziała jej historię. ...

Na drutach dalej skarpetki. Powodem jest przeziębienie (moje, nie skarpetek).

***
Byłam ostatnio w kinie na filmie Zaginiona dziewczyna. Bardzo fajny film, nagłe zwroty akcji. Film wymusza myślenie żeby poskładać go w całość, oczywiście na końcu wszystko się wyjaśni albo prawie wszystko. Lubię filmy, w których nie umiem przewidzieć co się będzie działo. Bardzo polecam. Film jest na podstawie książki pod tym samym tytułem autorka to Gillian Flynn. Na pewno sięgnę po jej książkę tą i inne jakie napisała.

***
Dziś też wypadają moje urodziny. Nawet torcik jest dla niezapowiedzianych gości.

Tort czekoladowy

A od partnera dostałam czekoladę i książkę.


"Powieść o odwiecznej walce Dobra ze Złem, błyskotliwe połączenie elemnetów thillera, baśni i grozy.
Marie Parks, młodą agentkę specjalną FBI, dręczą powracające wizje przeszłych i przyszłych wydarzeń. Dzięki nim, dzięki zdolnościom parapsychologicznym, umiejętności wchodzenia w psychikę ofiar, którymi została obdarzona w wyniku tragicznego wypadku, udaje jej się wytropić kilku seryjnych zabójców, wśród nich własnego ojca. Jeden z przebłysków pokazuje Marie jedenastoletnią dziewczynkę, znajdującą się na wypełnionym tłumem uchodźców stadionie w Nowym Orleanie i wzywającą pomocy. Czarnoskóra Holly Habscomb stała się zrządzeniem losu następczynią jednej z siedmiu Wielebnych Matek, które chronią ludzkość przed Wielką Zagładą. Ludzkości zagraża śmiercionośny wirus, wyhodowany przez Burgha Kassama, naukowca-mordercę, który marzy o nieśmiertelności. Nieśmiertelność ma być dostępna tylko dla nielicznych- i dlatego agenci Kassama rozsiewają wirus po całym świecie. Jedyną żyjącą osobą, która może pomóc w opracowaniu antitodum, jest Holly. Kassam zrobi wszystko, by ją schwytać. Rozpoczyna się bezpardonowa walka o dziecko ..."